Yüz ve Burun Bölgesindeki Kılcal Damarlar Nasıl Tedavi Edilir?

 

Yüz ve Burun Bölgesindeki Kılcal Damarlar Nasıl Tedavi Edilir? Cilt yüzeyinde özellikle de yüz bölgesinde meydana gelen kılcal damar problemleri için farklı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Yüzde gerçekleştirilen kılcal damar tedavisi için genellikle lazer ve ışık tedavileri ön planda yer almaktadır. Bununla birlikte yüzdeki kılcal damar tedavisi için uygulanan yöntemler arasında IPL, KTP, silgi lazer gibi uygulamalar yapılabilmektedir. Kılcal damar için kullanılmakta ola bu yöntemlerde genellikle ince kılcal damarların çatlaması sonucunda meydana gelmekte olan problemler hedeflenmektedir.

Burada lazer uygulamasının temel hedefi damarlara uygulanmakta olan aşırı ısının sonucunda zamanla damarların kaybolmasıdır. İnce damarlara kıyasla kalın damarlarda lazer uygulaması çok daha kısa bir sürede etkisini göstermektedir. Bundan dolayı da yüzde bulunan kılcal damarlara uygulanan lazer tedavisi uzun sürmektedir.

yuzde-kilcal-damar-neden-olusur

yuzde-kilcal-damar-catlamasi-tedavisi

Yüzde Kılcal Damarlar Neden Oluşur?

Yüzde Kılcal Damarlar Neden Oluşur? Cildin yüzeyinde kılcal damarların görünür hale gelmesinin ardından birden fazla neden bulunmaktadır. Yüzdeki kılcal damar tedavisi için bu nedenlerin bilinmesi gerekmektedir. Kılcal damarların oluşumlarının nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Cildin ince yapılı ve hassas olması
  • Uzun süreli güneş ışığına maruz kalınması
  • Uzun dönem kortizonlu krem kullanılması
  • Lupus gibi rahatsızlıklar
  • Radyasyon içermekte olan tedaviler
  • Hormon tedavileri ve doğum kontrol hapları
  • İlerleyen yaş
  • Genetik nedenler
  • Hematojik rahatsızlıklar
  • Burun operasyonlarında ciltteki damar çatlakları

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Uygulanmaz? Her tedavi sürecinde olduğu gibi yüzde bulunan kılcal damarların tedavisinin de uygulamayacağı bazı kişiler bulunmaktadır. Yüzdeki kılcal damar tedavisinin uygulanamayacak kişiler arasında gebeler, epilepsi hastaları yer almaktadır. Bu duruma sahip olan kişilerin dışında hemen herkes için yüzdeki kılcal damar tedavisi yöntemleri uygulanabilmektedir. Böyle bir durumun belirlenebilmesi için detaylı bir muayene gerçekleştirilerek inceleme sağlanması gerekmektedir.

Yüzde Kılcal Damar Tedavisinde Acı Hissedilir mi?

Yüzde Kılcal Damar Tedavisinde Acı Hissedilir mi? Yüze uygulanacak olan bu işleminde herhangi bir ağrı veya acısının bulunup bulunmadığı merak edilenler arasında yer almaktadır. Genellikle bu işlemlerin herhangi bir ağrı veya acı oluşturmakta olmadığı bilinmektedir. Sadece cilt yüzeyinde uygulanan lazer tedavisinin belirli bir ışın yoğunluğundan kaynaklı olarak uygulama esnasında hafif bir acı oluşturma durumu meydana gelmektedir. Bu durum ise geçici bir hissiyattır.

Lazer esnasında hafif yanma hissi meydana gelebilmektedir. Ancak bu durumun oldukça normal olduğu bilinmektedir. Eğer hastanın acı eşiği çok düşük ise hastaya anestezi uygulanabilmektedir. Tedavi süreci her hasta için farklı bir şekilde ilerleme gösterebilmektedir.

yuzde-kilcal-damar-tedavisinde-aci-hissedilir-mi

yuzde-kilcal-damar-tedavisinin-fiyatlari

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir? Damarların kalınlığına ve inceliğine bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Bununla birlikte genel olarak kılcal damarlar üzerinde uygulanmakta olan tedavi yöntemlerinde herhangi bir zarar meydana gelmemektedir.  Bu durumda yan etki oluşumu da daha az görülmektedir. İşlem esnasında cildin maksimum seviyede korunması sağlanmaktadır.

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisinin Fiyatları

Yüzdeki Kılcal damar tedavisinin fiyatları hastaya uygulanacak olan işlemin detaylarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Her hastanın durumu birbirinden farklı olabilmektedir. Böyle bir durumda ise mutlaka buna uygun bir tedavi yöntemi tercih edilerek ilerleme sağlanmaktadır. Tedavinin fiyatlarının belirlenmesi için ilk olarak hastaların durumunun detaylı bir şekilde incelenmesi ve duruma uygun bir tedavinin başlatılması gerekmektedir. Böylelikle işleminde fiyatları da detaylara bağlı olarak belirlenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

yuzdeki-kilcal-damar-tedavisi
Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki kılcal damar tedavisi farklı yöntemler ile uygulanabilir.Yüzdeki kılcal damar…

Devamını Oku
kilcal-orumcek-agi-varisler-telenjiektazi
Kılcal/Örümcek Ağı Varisler (Telenjiektazi)

Kılcal/örümcek ağı varisler (Telenjiektazi) en sık karşılaşılmakta olan varis türü ol…

Devamını Oku
telenjiektazi-tedavisi
Telenjiektazi Tedavisi

Telenjiektazi, ciltte görünür hale gelen ince kan damarları olarak tanımlanır. Bu dam…

Devamını Oku