Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisi

Silgi lazer ile kılcal varis tedavisi son yıllarda sıkça merak edilen yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem yüzde ve vücutta maksimum 2 mm çaptaki yüzeysel vasküler lezyonların tedavisinde kullanılmakta olan bir lazer cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Telenjeiktazi, mavi ve kırmızı damarlar, örümcek varisler, rozasea, hemanjiyom tedavileri sağlanmaktadır. Bu yöntem oldukça etkili ve kalıcı sonuçların elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Başlıkta bulunmakta olan özel kamera sayesinde damarı 10 kez büyüterek ekrana yansıtmaktadır. Böylelikle damarın doğru bir şekilde hedeflenmesini sağlamaktadır. Çevre dokulara zarar vermeden varislere kesin çözüm imkanı sunmakta olan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra başlığında özel soğutma bulunmakta ve cilt yüzeyini sabit olarak 5 derece soğuklukta tutmaktadır. Hastanın acısız ve konforlu bir işlem geçirmesini sağlamakta olan bir yöntemdir.

silgi-lazer-ile-kilcal-varis-tedavisi-nedir

silgi-lazer-ile-kilcal-varis-tedavisi-nerelerde-kullanilir

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisi Nedir?

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisi Nedir? Sıkça uygulanmakta olan bu yöntem sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlanmakta ve kişinin varis durumuna çözüm oluşturulmaktadır. Kılcal varis tedavisi yöntemleri arasında ön plana çıkmakta olduğu gözlemlenmektedir. Varisiz daha kolay bir şekilde tedavi edilmesini sağlamakta olan bu yöntem sayesinde bacak, yüz ve burun kenarlarında bulunmakta olan varisleri tedavi edilebilmektedir. Aynı zamanda lazerle varis tedavisi olabildiğince başarılı sonuçların elde edilmesine olanak sağlanmaktadır.

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisi Nerelerde Kullanılır?

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisi Nerelerde Kullanılır? Bu işlemin uygulandığı alanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Bacaklarda bulunmakta olan tüm telenjiektaziler
  • Yüz bölgesi kılcal damar çatlamaları
  • Elmacık kemiği üzerinde bulunan kılcallar
  • Burun üzerinde bulunan damar genişlemeleri
  • Ayak bileğindeki kılcal varisler

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisinin Avantajları Nelerdir? Kişinin bacağında, yüzünde ve burun kenarlarında bulunmakta olan kılcal damarların giderilmesine olanak sağlamaktadır. Başlıkta bulunmakta olan soğutma sistemi sayesinde oldukça ağrısız ve acısız bir işlem gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yine bu soğutma sistemi sayesinde deride yanık oluşumunun önüne geçilmektedir. Bu cihaz sayesinde var olan kılcallar 10 kat büyütülmekte ve daha net bir görünüm oluşturulmaktadır. Böylelikle daha detaylı bir müdahale gerçekleştirilmekte ve hata payı büyük oranda azaltılmaktadır.

Jule değerleri ile doz ayarlaması sayesinde özel seçim yapılmakta ve başarı şansı artırılmaktadır. Eğer işlem esnasında hasta damarların nasıl yok edildiğini görmek ister ise izleyebilmektedir. Yan etkilerinin ise minimal olduğu bilinmektedir. Ameliyatsız varis tedavisi olarak tercih edilen bir seçenektir.

silgi-lazer-ile-kilcal-varis-tedavisinin-avantajlari

silgi-ile-kilcal-varis-tedavisi-fiyatlari

Silgi Lazer ile Kılcal Varis Tedavisi Fiyatları

Silgi lazer ile kılcal varis tedavisi fiyatları hastalar tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Öncelikle varis oluşumu için uygulanan pek çok farklı tedavi yönteminin bulunduğu bilinmektedir. Cerrahi ile gerçekleştirilmekte olan yöntemin ise daha geri planda kalan bir yöntem olduğu gözlemlenmektedir. Günümüzde genellikle skleroterapi, radyo frekans, köpük tedavisi gibi yöntemler ön planda yer almaktadır. Ön planda bulunmakta olan yöntemlerden bir tanesi ise silgi lazer ile kılcal varis tedavisidir. Bu yöntem oldukça avantajlıdır ve genellikle başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Bu yöntemin fiyatları ise merak edilmektedir. Yöntemin fiyatları hastanın durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir. Öncelikle hastanın durumu hakkında detaylı bilgi elde edilmekte ve ardından buna uygun olarak hasta için bir tedavi planlaması gerçekleştirilmektedir. Tamamen kişiye özel bir yöntem uygulandığından dolayı da her hasta için fiyatlar değişim göstermektedir. Fiyatların net bir şekilde belirlenebilmesi için hastanın muayene edilmesi ve bunun sonucunda arar verilmesi daha doğru sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

yuz-ve-burun-bolgesindeki-kilcal-damarlar-nasil-tedavi-edilir
Yüz ve Burun Bölgesindeki Kılcal Damarlar Nasıl Tedavi Edilir?

Yüz ve Burun Bölgesindeki Kılcal Damarlar Nasıl Tedavi Edilir? Cilt yüzeyinde özellik…

Devamını Oku
kilcal-orumcek-agi-varisler-telenjiektazi
Kılcal/Örümcek Ağı Varisler (Telenjiektazi)

Kılcal/örümcek ağı varisler (Telenjiektazi) en sık karşılaşılmakta olan varis türü ol…

Devamını Oku
yuzdeki-kilcal-damar-tedavisi
Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki kılcal damar tedavisi farklı yöntemler ile uygulanabilir.Yüzdeki kılcal damar…

Devamını Oku